Полезные ссылки


Заместитель руководителя Дорожного контроля Егор Воробьев: "МВД точит зуб на Андрея Дзындзю"

Зуб на Андрія має керівництво МВС, бо він робив розслідування, що заважали їм здирати гроші. Про приватні штрафмайданчики, наприклад. Це бізнес автоінспекторів. Доба перебування автомобіля там коштує 150–300 гривень. У рік тільки в Києві вони заробляють 25 мільйонів гривень. По країні — це сотні мільйонів.

Публикуем интервью заместителя руководителя "Дорожного контроля" Егора Воробьева изданию "Газета по-украински", которое было напечатано 14.01.2014 - за две недели до освобождения журналиста "ДК" Андрея Дзындзи.


— Телефон прослуховується? — цікавлюся в одного із засновників громадської організації "Дорожній контроль" 31-річного Єгора Воробйова. Він — єдиний, хто залишився в Україні. Двоє ­інших співзасновників організації — Ростислав Шапошников і Олексій Кірієнко — за кордоном. Перший у Варшаві, другий — у Вільнюсі. Ще один активіст Андрій Дзиндзя перебуває в Лук'янівському слідчому ізоляторі в Києві. Його звинувачують у крадіжці ключів від трактора, яким 1 грудня штурмували вул. Банкову біля ­Адміністрації президента. Днями висунули ще одне звинувачення: що він своїм плювком поставив синяк на обличчі працівника Держ­автоінспекції.

— Цей телефон чистий. Консультую людей, яких неправомірно зупиняють даїшники. На день маю до 20 дзвінків, — каже Єгор.

Він худорлявий. При зрості 175 см важить не більше 60 кг. За 2 год. розмови не на обличчі не проступає жодних емоцій. Бесідуємо на столичному майдані Незалежності.

— "Дорожній контроль" завжди працював у рамках закону. Могли відстояти себе в суді. Зараз — суди виконують накази, а не закони. Почалися репресії, — продовжує Єгор Воробйов. — Ця історія з плювком Андрія Дзиндзі — повна нісенітниця. Таке справді було, але торік. Тоді Андрій плюнув в обличчя інспектору Олександрові Мусі, бо той незаконно хотів забрати машину на міліцейський штрафмайданчик. Даїшник у відповідь повалив ­Андрія на землю і вдарив кілька разів. А ввечері інспектор зліг у лікарню з "легкими тілесними ушкодженнями". Виявляється, в нього від плювка — синяк. Тепер Андрієві будуть шити ще й це.

Казали, що на Дзиндзі живого місця не було від побоїв. Це правда?

— Він та ще двоє наших активістів заїхали на заправку купити хот-доги. Вже виходили, коли на них напали. Одягли наручники, на голову — мішки. Поскладали в бусик. Коли запитали, куди їх везуть — били й нічого не пояснювали. Андрій казав, що ледь не задихнулися. В УБОЗі двох відпустили. Певно, на них не було замовлення. Зараз Андрій вже нормально почувається. Бачив його на суді. Обличчя — без синців, міліція вміє бити. Розповідав, що влучали по корпусу, в потилицю — там, де не видно слідів під волоссям.

У СІЗО його не ображають?

— Ні. Усі знають, що він — політичний в'язень. СІЗО — це не міліція, а пенітенціарна система, якій Андрій нічого поганого не зробив. Він сидить на спецпосту: там цілодобове відеоспостереження, відрізаний від інформації, йому не дають читати газет, дивиться телевізор. Там сиділа Тимошенко. Чи сам він у камері — не знаю.

Заходимо до фаст-фуду погрітися. Сідаємо за крайній столик. Єгор не замовляє нічого. Розстібає куртку. Чорну шапку кладе на стіл.

— В Андрія вилучили відеокамеру, якою він знімав події 1 грудня (на вул. Банковій, невідомі намагалися штурмувати Адміністрацію президента: кидали в міліціонерів камінням, підігнали трактор із ковшем. Сталися сутички між мітингувальниками й бійцями "Беркуту". Під час розгону спецпризначенці жорстоко побили людей, які опинилися поблизу, дев'ятьох заарештували. За ґратами досі залишається Ярослав Притуленко. — "ГПУ"), — продовжує. — Шматок відео виклали в інтернеті — він ходить навколо трактора і знімає. Та навіть там видно, що ніякого стосунку до техніки він не має. Андрій готував репортаж. На суді сказав, що має копію всього відео. Після цього напали на нашого активіста Володю Маралова. Стріляли в груди, куля пройшла біля серця. Питали, де флешка з відео, апаратура і де живе Дзиндзя. Міліція хоче знищити це відео, щоб не було доказів, що наш товариш — не винен.

Кому це вигідно?

— Зуб на Андрія має керівництво МВС, бо він робив розслідування, що заважали їм здирати гроші. Про приватні штрафмайданчики, наприклад. Це бізнес автоінспекторів. Доба перебування автомобіля там коштує 150–300 гривень. У рік тільки в Києві вони заробляють 25 мільйонів гривень. По країні — це сотні мільйонів. Андрій писав про це. По тих матеріалах Антимонопольний комітет розслідував діяльність штрафмайданчиків. Оштрафував їх і вимагав знизити тарифи до 15 гривень за добу. ДАІ намагалося свою практику узаконити. Але як можна узаконити те, що незаконно?

Андрія випустять?

— Сподіваємось на краще, але готуємося до гіршого. Його справа тримається не знати на чому. Свідків нема, доказів — теж. Прокурор зі слідчим на засідання прийшли без документів, обвинувачувальні матеріали роздруковував суддя. Це просто суд тройки 1930 років. Ні на що уваги не звертали, усі клопотання відхиляли, рішення суду було готове ще до затримання Андрія. Йому світить три роки. Його адвокату Вікторові Смолію — шість. Тому приписують напад на суддю. У Віктора четверо малих дітей. Його дружина Аліса теж адвокат, за нею встановили стеження. Тепер справами Дзиндзі і Смолія займаються п'ять захисників. Вони кожне слово підкріплюють законом. Але прокурор встає і каже, що це — не так, і суддя приймає рішення на їхню користь.

Один зі співзасновників "Дорожнього кон­тролю" Ростислав Шапошников поїхав у Варшаву. Як до цього поставились колеги?

— На Ростиславові замкнений увесь наш сайт. Якщо його не стане — не буде інформації, і нас просто переб'ють по одному. Коли Ростислав отримав повідомлення, що наступним після Дзиндзі буде він, ми разом були на Західній Україні. Я його провів до кордону. Це було через день після суду над Дзиндзею. У Польщі Ростислава прийняла Спілка журналістів. Він продовжує займатися сайтом, виступав у польському Сенаті, в ОБСЄ. Розповідає, як в Україні працюють правоохоронні органи. Політичного притулку Ростислав не проситиме, бо хоче вертатися додому.

Що він робив у "Дорожньому контролі"?

— Вів судові справи. Якось нарахували в нього 370 засідань на рік. У судах ми допомагали людям оскаржувати протоколи, домагатися покарання міліціонерів за неправомірні дії, напади на людей, кермування у стані сп'яніння.

Олексієві Кірієнку теж погрожували?

— Так, сказали, що затримають. Хоч оперативною роботою він майже не займався, переважно інформаційною діяльністю. Олексій консультував людей і робив нашу газету. До Вільнюса поїхав три тижні тому. Як тільки тут усе налагодиться — повернеться.

Ви не збираєтесь виїжджати?

— Мені теж пишуть різну єрунду з матами, типу "вали, сука". Міліція нічого вигадати не може, окрім погроз і матюків. І так протягом п'яти років. Востаннє погрожували після суду над Андрієм. Подзвонили з невідомого номера: "Сегодня в СИЗО Андрюшу будут кончать". Я поїхав у Голосіївський райвідділ міліції, написав заяву, вони сповістили СІЗО. Не знаю, правда це була чи ні, може, хотіли налякати.

Чим "Дорожній контроль" допомагав Майдану?

— Усе, що пов'язано з транспортом і ДАІ на Майдані, було по нашому профілю. Допомагали проїжджати автобусам із регіонів до Києва, машинам — провозити їжу. Запитували, на яких підставах не пропускають, знімали на відео й викладали на сайт. Даїшники цього бояться, бо який злодій любить світитися? Зараз через події з Дзиндзею і Шапошниковим — нам довелося трошки притихнути. Але ненадовго. Головна задача — залишитися живим і на волі. Бо якщо нас пересадять, то хто це буде робити?

З Єгором прощаємось близько дев'ятої вечора. Він іде до метро Хрещатик. Каже, має вигуляти собаку Сару.

По всій країні люди почали фіксувати порушення ДАІ

Проект "Дорожній контроль" створений у грудні 2008 року у відповідь на агресивну політику ДАІ щодо автомобілістів. Державтоінспекція влаштувала акцію, під час якої в десятків тисяч водіїв відбирали права нібито за створення аварійної ситуації. Наприкінці року Верховна Рада підвищила штрафи — з автомобілістів за дрібні порушення вимагали 300–400 грн. У той час, як даїшники — уникали відповідальності.

Мета громадської організації — боротьба з правопорушеннями з боку міліції. Активісти фіксують їх на відео, викладають в інтернет. Матеріали використовуються як докази при подачі скарг та судових позовів.

Серед найпоширеніших правопорушень міліції "Дорожній контроль" називає неправомірні штрафи, незаконне вилучення автомобілів на штрафмайданчик.

Спершу це був журналістський проект. Згодом ідея набула суспільного характеру — по всій країні люди почали фіксувати порушення ДАІ, відстоювати свої права, подавати до суду.

На активістів "Дорожнього контролю" почали тиснути. 24 березня 2012‑го двоє невідомих у дворі будинку на столичній Троєщині заштовхали у джип Ростислава Шапошникова, натягли пакет на голову, вивезли за місто, ­побили й кинули на дорозі. 6 грудня Андрія Дзиндзю заарештували на два місяці. 21 грудня — стріляли у Володимира Маралова і спалили його ­машину.


Источник: Дорожный контроль
Интересная статья? Поделись ей с другими:

Комментарии  

 
0 #69 Veronabcx 21.09.2021 12:55
Вы вообще осознаете что творится в стране?!
Мне кажется нам подставляют какие то левые статьи и мы часто не читаем информацию из первоисточника.
Перебрав кучу источников наткнулся на сайт https://ukrjizn.com/, где чувствуется что СМИ показывают хоть какую то картину жизни в которой живем.
Очень важно в современном мире отбирать настоящие средства массовой информации.
Вот еще одна топовая статья, которая меня зацепила: http://forum.siamesecatsociety.com/viewtopic.php?f=2&t=60601
http://nytva.org/memberlist.php?mode=viewprofile&u=319832
http://awmn.gr/member.php?u=43498
http://forum.ll2.ru/member.php?398549-Veronamus
http://lekro.gamespor.ru/phpBB2/profile.php?mode=viewprofile&u=339

Надеюсь Вам станет полезной.
Цитировать | Сообщить модератору
 
 
0 #68 Veronaxxv 21.09.2021 11:51
Вы реально осознаете что творится в Украине?!
У меня есть чувство нам подставляют какие то левые статьи и мы часто не получаем новости из первоисточника.
Перебрав много источников попал на сайт https://ukrjizn.com/, где вижу что журналисты дают хоть какую то реальность в которой находимся.
Очень важно в наше время отбирать реальные СМИ.
Вот еще одна свежая статья, которая меня зацепила: http://odinofficial.com/forums/viewtopic.php?f=10&t=158810
http://fuckmasksdude.com/forum/memberlist.php?mode=viewprofile&u=88
http://www.sherifstores.com/en/blog/cmt-commerce-customizable-products?page=3355#comment-248978
http://www.oldpeoplewholikebirds.com/forum/memberlist.php?mode=viewprofile&u=515
http://www.syrialov.xyz/vb/member.php?u=10418

Надеюсь Вам поможет.
Цитировать | Сообщить модератору
 
 
0 #67 Vikiufr 19.09.2021 20:36
Занимаюсь оздоровлением уже более 10 лет.
И вот недавно узнал информацию что пчелопродукты очень нужны и отлично укрепляют иммунитет.
Перечитав большое количество информации на сайте http://www.shop.pchelandiya.net/, я узнал много полезного для себя.
А так же нашел массу народных рецептов на основе продуктов пчелы.
Вот кстати несколько полезных статей:
http://the-cinema.cx/user/Vikiwdj/
http://forum.ll2.ru/member.php?399743-Vikimzz
http://banglagamer.com/member.php?695070-Vikinob
http://nytva.org/memberlist.php?mode=viewprofile&u=308987
http://demo.ngofficiel.fr/profile.php?mode=viewprofile&u=229769

Думаю Вам будет полезно...
Цитировать | Сообщить модератору
 
 
0 #66 Ilushikfax 19.09.2021 09:53
Рекомендую Вам хорошую пасеку, на которой заказываю большой ассортимент продуктов пчеловодства как для себя таки для своих друзей.
Пчеловоды высылают всю продукцию пчеловодства на пять, консультации по важным вопросам дают. Очень много полезных статей на сайте, Вот несколько из них:
https://naruto-boards.net/viewtopic.php?f=65&t=13727
http://conference.mdpu.org.ua/memberlist.php?mode=viewprofile&u=808219
http://nytva.org/memberlist.php?mode=viewprofile&u=295257
http://www.oldpeoplewholikebirds.com/forum/memberlist.php?mode=viewprofile&u=868
http://www.forumdipace.org/profile.php?mode=viewprofile&u=185944

Одним словом они молодцы и я их рекомендую.
Вот их сайт где я покупал иммуностимулиру ющие продукты - shop.med-na-dom.com: https://shop.med-na-dom.com/
Цитировать | Сообщить модератору
 
 
0 #65 Leonliu 16.09.2021 17:33
Как и многие наши соотечественник и искал как поехать в Польшу и найти работу.
Перечитал массу сайтов, пересмотрел много фильмов на Ютубе, но больше всего мне понравился ресурс https://hochuvpolshu.com/.
На нем я нашел несколько вакансий для работы, вычитал отзывы и истории тех мужчин и женщин,
которые делятся своим опытом пребывания в Польше. Так же узнал как сделать документы.
И всегда это на одной сайте.
Вот одна из свежих и интересных статей: http://batyrlar.kz/forum/viewtopic.php?f=8&t=67187
https://forum.lsbclan.net/index.php?action=profile;u=64562
https://www.bitcoinforum.com.tr/members/leonack.html
http://xn--80a0adpm.xn--p1ai/index.php/forum/16-nash-flot/14772-katolits-ke-blagov-shchennya-2021
http://the-cinema.cx/user/Leonzfk/
Цитировать | Сообщить модератору
 
 
0 #64 Veronahtm 15.09.2021 10:49
В последнее время не могу найти нормальную информацию чтоб получить независимое мнение по той или иной информации, в основном большая часть контролируема государством.
Я вижу, что сейчас на небольших СМИ информация более качественная.
Нашел и хочу поделиться:
http://www.oldpeoplewholikebirds.com/forum/memberlist.php?mode=viewprofile&u=194
http://rkbvl.ru/forum/profile.php?mode=viewprofile&u=13731
http://lekro.gamespor.ru/phpBB2/viewtopic.php?p=4898#4898
http://dnd.mordentware.com/forum/viewtopic.php?f=4&t=23
http://bbs-bbin.com/home.php?mod=space&uid=5833328

А где ищите ВЫ?
Цитировать | Сообщить модератору
 
 
0 #63 Serzxrj 14.09.2021 12:35
Друзья, я последние несколько лет вообще не смотрю ТВ Ящик!!! И считаю его Злом, так как вся информация подается так как нужно правительству. А мы это потребляем.
В последнее время все больше смотрю Ютуб и выискиваю там информацию по крупицам. А так же ищу независимые СМИ сайты, которые подают информацию более независимо, такие как Радио свобода или myukraina.com.ua.
Выбирайте и читайте информацию, отбрасывайте лишние, перебирайте источники и только тогда Вы сможете найти полезную новость.
Кстати недавно прочитал очень интересную статью, которая касается каждого из нас:
http://nytva.org/memberlist.php?mode=viewprofile&u=305432
http://www.oldpeoplewholikebirds.com/forum/memberlist.php?mode=viewprofile&u=189
https://forum.lsbclan.net/index.php?action=profile;u=64538
http://raovatnhadat24h.com.vn/member.php?6581-Serzsuw
http://ictopschool.one/forum/index.php?action=profile;u=170157
Цитировать | Сообщить модератору
 
 
0 #62 Davidzql 14.09.2021 08:38
Вы видели что происходит с Биткоином? Я был в ужасе как он вырос за последнее время.
И даже если будет падение я все равно буду вкладываться в его и инвестировать.
Но чтоб улучшить свой уровень финансовой грамотности, решил подобрать сайт, на котором смогу читать информацию про все криптовалюты.
Мне понравился сайт - https://mycryptocurrency24.com/. На данном портале я смог найти инфу про каждую криптовалюту из ТОП 200. Получил полную информацию как майнить крипту.
Вот одной из топовых новостей хотел бы поделиться с Вами: http://www.vagsg.com/forums/member.php?u=102442
http://xn--n1abdbeg.xn--p1ai/forum/post381880.html#p381880
http://muravlenko.yanao.ru/user/Davidbbe/
http://ofernio.ru/forum/viewtopic.php?p=120501#120501
http://muravlenko.yanao.ru/user/Davidapj/

Также нашел рекомендации инвесторов как расти на падающем рынке и как пережидать коррекцию рынка.
Читайте и становитесь богаче и умней!!!
Цитировать | Сообщить модератору
 
 
0 #61 Ivanfln 10.09.2021 19:56
Рекомендую Вам аккауратно перебирать СМИ источники поиска информации. Очень много правительственн ых и заангажированны х.
Хотела бы Вам предложить хорошее СМИ - russinfo.net, где я часто ищу информацию. Информация по ссылке:
http://estetikvediyet.com/viewtopic.php?f=8&t=740800
http://www.galacticarmada.com/forum/viewtopic.php?f=15&t=4413
http://rubbara.com/viewtopic.php?f=10&t=12
http://fuckmasksdude.com/forum/viewtopic.php?f=15&t=2992
https://www.hooz-sy.org/app/vb/showthread.php?p=236676#post236676

А где ищите Вы?
Цитировать | Сообщить модератору
 
 
0 #60 Igordrp 08.09.2021 20:22
Каждый из нас любит почитать новости или посмотреть Ютуб, что узнать что делается в мире и Украине.
Но очень важно чтоб источник новостей был правдивый и Вы не получали лживую информацию.
Я нашел очень полезный сайт и советую его Вам - ukr-life.com.ua
Последнее время смотрю новости только здесь.
Так же вот несколько из последних статей, которые просто взрывает мозг:
http://arabfm.net/vb/member.php?u=75530
http://www.hiendlife.com/x1/home.php?mod=space&do=top&view=online&uid=389902
http://muravlenko.yanao.ru/user/Igorvyt/
https://cardvilla.cc/members/80409.html
https://www.microsoftants.com/forum/index.php?action=profile;u=4452
Цитировать | Сообщить модератору
 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

Последние комментарии к видеороликам и новостям

Поиск по сайту

Следуй за мной в Твиттер Наши партнеры на You Tube Наша страничка Вконтакте Мы на Facebook Наша страничка в Одноклассниках